Szanowni Rodzice

Zapraszamy wszystkich naszych podopiecznych do Przedszkola od poniedziałku tj. 15 kwietnia  !

Informujemy o wstrzymaniu akcji strajkowej w naszym przedszkolu z możliwością późniejszego wznowienia. Prosimy o śledzenie na bieżąco naszej strony internetowej.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim za zrozumienie, ogromne wsparcie i słowa otuchy.

 

Pismo prezydenta Krakowa do rodziców uczniów

Akcja strajkowa

Dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 83 w Krakowie informuje, że w związku  z możliwością podjęcia przez nauczycieli naszego przedszkola akcji strajkowej od 8 kwietnia 2019r. nie będzie w stanie zapewnić bezpiecznych warunków pobytu dzieciom w przedszkolu.

  1. W sytuacji, gdy z powodu przystąpienia nauczycieli do strajku dyrektor nie może zapewnić bezpiecznego pobytu dzieci w przedszkolu na podstawie Art. 10 ust 1 pkt 1 i art. 68 pkt 3 oraz art. 57 ust. 2 ustawy Prawo Oświatowe oraz § 18 art. 3 Rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach”, składa do Organu prowadzącego wniosek o zawieszenie zajęć w przedszkolu. Zawieszenie oznacza zamknięcie przedszkola i nie przyjmowanie dzieci.
  1. Jeżeli zostanie ogłoszony strajk Dyrektor po uzyskaniu zgody od Organu Prowadzącego powiadomi Rodziców o zawieszeniu zajęć w przedszkolu. Rodzice zostaną powiadomieni poprzez: stronę internetową przedszkola http://p83.com.pl/ i ogłoszenie na tablicy w przedszkolu.
  1. Jeżeli strajk zostanie odwołany po podjęciu decyzji o zawieszeniu zajęć, np. w niedzielę wieczór, pracownicy przystępują do pracy, odwołujemy zawieszenie zajęć, rodzice dowiadują się o tym z mediów lub poprzez wyżej wymienione środki informacyjne i przyprowadzają dzieci do przedszkola.
  2. Jeżeli w poniedziałek okaże się, że strajk będzie nadal trwał w danym przedszkolu Dyrektor wnioskuje do Organu prowadzącego o kolejny dzień zawieszenia zajęć.

ROZMOWY TRWAJĄ O DECYZJACH ZOSTANIECIE PAŃSTWO POINFORMOWANI