Zajęcia dodatkowe

  • Religia 5-6 latki
  • Gimnastyka korekcyjna
  • Zajęcia umuzykalniające (rytmika)
  • Taniec towarzyski
  • Język angielski

Czytaj całość

Specjaliści

W roku szkolnym 2023/2024 zajęcia z dziećmi z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej prowadzą następujący specjaliści:
1. logopeda (8 godzin tygodniowo) – dzieci starsze
2. logopeda (7 godzin tygodniowo) – dzieci młodsze
3. pedagog specjalny (9 godzin tygodniowo)
4. nauczyciel rewalidacji (2 godziny tygodniowo)
5. psycholog (9 godzin tygodniowo)
6. nauczyciel współorganizujący kształcenie ( 20 godz. tygodniowo)

Odwiedziny rodziców wolontariuszy

10.11.2022r. – Odwiedziny przedstawicieli organizacji wysyłających wolontariuszy do naszego miasta – z Włoch, Hiszpanii, Malty, Turcji i Azerbejdżanu.


Kolejna wizyta studentów z USA:)

 


Goście z Portugalii

20 lutego 2012 r. do naszego przedszkola przyjechała rodzina wolontariuszki Joany. W składzie: mama, tata i starszy brat. Goście zostali oprowadzeni po całym przedszkolu – łącznie z kuchnią. Bardzo spodobały się im sale – duże, bardzo dobrze wyposażone, kolorowe. Na dłużej zatrzymali się u „Biedronek”. Chcieli lepiej poznać dzieci, z którymi na co dzień pracuje ich córka. Dzieciaki pod czujnym okiem swojej Pani zaprezentowały krótki program artystyczny (w oparciu o metodę C. Orffa). Nie mogło zabraknąć portugalskiego tańca „Indo eu indo eu a comino”. Mimo barier językowych wszyscy bawili się wspaniale.

 

Goście z Hiszpanii

3 kwietnia 2012 r. nasze przedszkole miało zaszczyt gościć rodziców i brata Guillermo, wolontariusza z Hiszpanii. Tradycyjnie goście zwiedzili całe przedszkole, poznali wszystkie grupy, nauczycieli z porannej zmiany oraz personel obsługowy placówki. Nie mogło zabraknąć występów dzieci. Tym razem rodzina wolontariusza podziwiała programy artystyczne u dwóch grup: „Żabek” i „Kotków”, z którymi na co dzień współpracuje Guillermo. Goście okazali się niezwykle sympatycznymi, otwartymi i uśmiechniętymi osobami.
Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych wizyt rodzin i znajomych naszych wolontariuszy.

 

Goście z Grecji

Rodzice naszego wolontariusza przybyli z bardzo daleka, bo aż z Grecji. 6 grudnia 2012 r. zapoznaliśmy ich z naszymi przedszkolakami, personelem. Gościom bardzo podobało się krakowskie przedszkole, wyposażenie sal oraz życzliwe i uśmiechnięte dzieci. Ponadto zobaczyli taniec Zorba w wykonaniu ich syna oraz dzieci z grupy Żabki. Michael przygotował również wspólnie z rodzicami typową grecką sałatkę, którą  poczęstował przedszkolaków. Na koniec tak miłego spotkania dostaliśmy nawet zaproszenie do Grecji, może kiedyś się wybierzemy…

 

Goście z Włoch

16 maja 2013 r. rodzice i starsza siostra naszej wolontariuszki Ursuli przybyli z długo oczekiwaną wizytą do naszego przedszkola. Specjalny pokaz swoich umiejętności woklano-instrumentalno-tanecznych dla miłych gości zorganizowały 3 grupy: Żabki, Biedronki i Motylki. Zapoznaliśmy ich także z pozostałymi przedszkolakami oraz personelem przedszkola. Rodzinie Uli bardzo podobało się nasze przedszkole, a w szczególności uśmiechnięte dzieci. Nie obyło się bez prezentów. Motylki dostały duży słoik pysznej nutelli (wyprodukowany przez włoską firmę Ferrero).

Goście z Hiszpanii

21 czerwca 2013r. do naszego przedszkola przyjechała mama i młodsza siostra naszej wolontariuszki Pauli. Panie zwróciły uwagę na piękne ozdoby i prace wykonane przez przedszkolaków i innych wolontariuszy. Następnie udały się na występy do Motylków i Biedronek (u których zatrzymały się na dłużej). Dzieciaki zaprezentowały piosenkę „Ekosmyki” oraz instrumentację. Wspólnie z Paulą zaśpiewały wszystkie piosenki, powtórzyły kolory, liczby, poznane zabawy. Na koniec pokazały miłym gościom książeczki, które są podsumowaniem wiedzy dzieci nt. Hiszpanii. Bardzo dziękujemy Paniom za ciepłe słowa pod adresem dzieci i naszego przedszkola.

 

Gość z Niemiec

17 kwietnia do naszego przedszkola przyjechała mama naszej wolontariuszki Louisy. Pani Madzia w pierwszej kolejności zaprowadziła gościa do grupy Biedronki. Dzieciaki pod okiem Louisy zaśpiewały wszystkie poznane niemieckie piosenki, powtórzyły słówka: liczby, kolory, nazwy zwierząt i pomieszczeń w domu. Natalia wręczyła na pamiątkę pobytu w przedszkolu i w Krakowie skromny upominek. W rewanżu Biedronki otrzymały małe co nieco do podwieczorku:) Następnie miły gość udał się na zwiedzanie przedszkola. Misie i Żabki również zaprezentowały krótkie programy artystyczne. Mamie Luisy bardzo spodobało się przedszkole. Była pod wrażeniem pięknych, przestrzennych klas i postaw wszystkich przedszkolaków.

 

 

 

 

Goście z Austrii

11 lutego 2015r. do naszego przedszkola przyjechała babcia i młodsza siostra naszej wolontariuszki Ani.Zwiedzanie Pań rozpoczęło się od piętra, gdzie wszystkie grupy (Stokrotki, Jeżyki, Biedronki) przygotowały programy artystyczne. Najdłuższej goście zatrzymali się w grupie Biedronki. Dzieciaki stanęły na wysokości zadania, pięknie zaprezentowały liczne tańce, piosenki i zabawy (wspólne z babcią i siostrą Ani). Biedronki pokazały także, że znają już bardzo dużo słówek w języku niemieckim. Goście byli pod wrażeniem zachowania i postawy dzielnych przedszkolaków. Na koniec wizyty dzieci i goście wymienili się prezentami:)

 

 

Goście z Francji

16 listopada 2016r. do naszego przedszkola przyjechała rodzina naszej wolontariuszki Laudine. Goście udali się do grupy Kotki, gdzie na co dzień pracuje Laudine. Dzieciaki zaprezentowały piękny program artystyczny. Następnie wszyscy udali się do grupy Słoneczka. Tu przedszkolaki zatańczyły taniec Annen Polka:) Dziękujemy miłym gościom za odwiedziny;)

 

Kontakt

Samorządowe Przedszkole Nr 83
31- 203 Kraków, ul. Lekarska 5
tel.: (12) 416-22-63, (+48) 660 637 329
adres e-mail: przedszkolekr83@gmail.com
p83@mjo.krakow.pl

Dyrektor mgr Jadwiga Gołda przyjmuje:
Poniedziałek 16:00 – 17:00
Środa 9:00 – 11:00
Piątek 9:00 – 11:00

Z-ca dyrektora mgr Iwona Heliasz przyjmuje:
Poniedziałek 08:00 – 10:00
Wtorek 13:00 – 14:00
Środa 12:30 – 14:30

Przedszkole czynne w godzinach 6:30 -17:30

Zgłaszanie nieobecności lub spóźnienia dziecka

tel.: (12) 416 22 63 wew. 23
Prosimy o zgłaszanie nieobecności lub spóźnienia dziecka do godziny 9:00.

Opłaty za przedszkole

Opłaty za przedszkole należy dokonywać do 14-go dnia następnego miesiąca (z dołu) na numer konta:
25 1020 2892 0000 5502 0590 3374

 

 

Konto Rady Rodziców

11 1240 3002 1111 0010 1586 8780

1,5 % podatku

Zapraszamy do przekazania 1,5 % podatku na rzecz naszego przedszkola.

Nr KRS 0000270261 z dopiskiem w rubryce
[Cel szczegółowy 1%]:
„Przedszkole 83-Kraków 286″

 

baner z linkiem do NaszeSzkoły Kraków
BIP Przedszkole 83 Kraków
Skip to content